Всесвітній день читання вголос був започаткований, щоб мотивувати дітей, підлітків і дорослих відзначати силу слова і право кожної людини читати й писати. Цей день заохочує людей взяти в руки книгу, знайти аудиторію і читати вголос, демонструючи трансформаційну та креативну силу читання.
У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld».
Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
ЯК ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВГОЛОС?
- Школи, бібліотеки та громади організовують різноманітні заходи, щоб відзначити цей день. Вони включають сеанси читання вголос, розповіді історій та дискусії про важливість грамотності. Учасників заохочують приносити свої улюблені книги й ділитися уривками з них з іншими.
- Цей день також зосереджений на інформуванні людей про глобальні проблеми грамотності та адвокації права на грамотність для всіх. Заходи можуть включати створення соціальної реклами, проведення загальношкільних заходів з читання вголос, а також поширення інформації через соціальні мережі та роботу з громадою.
- З розвитком цифрових платформ Всесвітній день читання вголос розширився, включивши в себе віртуальні заходи, що уможливило ширшу участь. Ці заходи включають виступи авторів наживо, віртуальні читання вголос та інтерактивні сесії для дітей і дорослих.
Немає коментарів:
Дописати коментар