26.02.24

Маски Мельпомени

 Вихованці літературно-мистецького гуртка "Мрія" взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація театральне мистецтво - «Маски Мельпомени».

Головною метою фестивалю є національно-патріотичне  виховання дітей та учнівської молоді засобами українського мистецтва, популяризації театрального мистецтва, сприяння та розвитку національної культури шляхом підтримки дитячої та юнацької творчості, виявлення й підтримки творчих здібностей дітей та учнівської молоді 

У заході взяли участь 390 вихованців театральних колективів закладів загальної середньої, позашкільної освіти Буринської, Глухівської, Конотопської, Роменської, Сумської, Тростянецької, Шосткинської міських рад, Липоводолинської, Недригайлівської селищних рад, Андріяшівської, Березівської, Садівської сільських рад, Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

На розгляд журі було представлено двадцять шість відеоматеріалів виступів дитячих театральних колективів. Це вистави-мініатюри, фрагменти вистав дитячої драматургії, української класики, музичних казок. Конкурсні виступи оцінюються у номінаціях: «драматичний театр», «музичний театр», «театральна мініатюра». Творчі доробки юних аматорів сцени характеризуються якісною сценографією, досконалістю виступів, акторською майстерністю; супроводжуються високим рівнем виконання вокальних і хореографічних партій, відповідними декораціями, музичним оформленням.




24.02.24

Що ви знаєте про Лесю Українку?

   25 лютого Україна відзначає 153-ю річницю з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці, перекладачки, публіцистки та громадської діячки. Її творчість збагатила українську культуру та літературу, а неперевершений талант та сила духу й досі надихають мільйони людей.

Маловідомі факти про геніальну поетесу Лесю Українку

В 1970 році у головному поясі астероїдів було відкрито нову одиницю. Її назвали "2616 Леся", на честь Лесі Українки.

Також іменем Українки названі вулиці, бульвари, парки, площі, театри, школи, бібліотеки в Україні. Навіть в Австралії є школа її імені.

Крім того, пам’ятники Лесі Українки споруджені не лише в Україні, а й в Австрії, Білорусі, Болгарії, Німеччині, Естонії, Грузії, Єгипті, Італії, Америці, Канаді. Загалом їх налічується понад 20.

А що ви знаєте про геніальну поетесу? Переходьте за покликання, виконуйте тест та отримуйте сертифікат👇

https://vseosvita.ua/test/start/mja552 



20.02.24

Приз глядацьких симпатій

 Завершилося онлайн-голосування за учасників загальношкільного онлайн-конкурсу читців поезій про мову "Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи" для отримання нагороди «Приз глядацьких симпатій».

За результатами голосування:
Заруба Микола - 74 вподобайки
Матковський Максим - 67 вподобайок
Кушка Ілля - 38 вподобайок
Кушка Олександра - 30 вподобайок
Пропастенко Маріанна - 49 вподобайок
Писачова Марія - 35 вподобайок
Щебетько Агнія - 59 вподобайок








15.02.24

Урок літератури на природі

 Сьогоднішній урок української літератури ми з учнями 5 класу проводили просто неба. Не користувалися зошитами, підручниками, не читали і не писали, а вчилися бачити, слухати й розуміти природу. Ці знання допоможуть дітям написати етюд про прихід весни.

Коли людина вчиться бачити і розуміти природу, тоді вона стає красивою.










14.02.24

Любов буває різною

 14 лютого увесь світ відзначає свято закоханих. Цього дня навіть повітря сповнене коханням. В Україні його почали святкувати відносно недавно, але цей день уже став одним із найулюбленіших свят як для дорослих, так і для школярів.

Сьогодні у нашому освітньому закладі відбувся тематичний захід "Любов буває різною". Про любов поговорили з нашими парами, які склалися з учителів та учнів. Саме вони сьогодні змагалися і показали, яка пара знає більше про кохання.











06.02.24

7 лютого - Всесвітній день читання вголос


 Всесвітній день читання вголос був започаткований, щоб мотивувати дітей, підлітків і дорослих відзначати силу слова і право кожної людини читати й писати. Цей день заохочує людей взяти в руки книгу, знайти аудиторію і читати вголос, демонструючи трансформаційну та креативну силу читання.

У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld». 

Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВГОЛОС?

  • Школи, бібліотеки та громади організовують різноманітні заходи, щоб відзначити цей день. Вони включають сеанси читання вголос, розповіді історій та дискусії про важливість грамотності. Учасників заохочують приносити свої улюблені книги й ділитися уривками з них з іншими.
  • Цей день також зосереджений на інформуванні людей про глобальні проблеми грамотності та адвокації права на грамотність для всіх. Заходи можуть включати створення соціальної реклами, проведення загальношкільних заходів з читання вголос, а також поширення інформації через соціальні мережі та роботу з громадою.
  • З розвитком цифрових платформ Всесвітній день читання вголос розширився, включивши в себе віртуальні заходи, що уможливило ширшу участь. Ці заходи включають виступи авторів наживо, віртуальні читання вголос та інтерактивні сесії для дітей і дорослих.




ДИТЯЧА ТВОРЧІСТЬ «ЗА НАШУ СВОБОДУ»

  30 жовтня 2024 року підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу». Відп...